Anne Bishop – "Serce Kaeleer"

Dzisiaj skończyłam ją czytać, więc tak na świeżo opinia 🙂

Moja ocena: 7/10

Książka ta jest uzupełnieniem i dopowiedzeniem historii, znanych już postaci z trzech wcześniejszych tomów tej serii. Stworzona została jako cztery odrębne opowiadania.

Informacja dla każdego rodzica → znajdują się w nich treści erotyczne (tak jak i w poprzednich tomach serii).

Do wcześniejszych tomów, musiałam podejść po dwa razy. Ten jednak czytał się dość łatwo i przyjemnie. Przemawia może za tym ograniczona liczba postaci i miejsc w każdym opowiadaniu. Akcja i postaci nie zmieniają się tak, jak mieliśmy to wcześniej, gdzie w ramach jednego rozdziału i składających się na niego podrozdziałów, przenosiliśmy się z miejsca na miejsce do całkowicie innej historii. Przy wcześniejszych tomach, kiedy poznawało się miejsca i postacie, zdarzały się sytuacje, że całkowicie się gubiłam. Nie wiedziałam do kogo lub czego przyporządkować daną historię.

W tym wypadku tak się nie stało. Każde opowiadanie ma według mnie swoją myśl przewodnią i przedstawia niezależne sytuacje.

I. Marzenie… Pierwsze opowiadanie przedstawia jak ważne było marzenie, by cały ciąg wydarzeń mógł się potoczyć; Taki mini prolog do świata Krwawych.

II. Miłość… Akcja rozgrywa się po „Dziedziczce Cienia”. Pokazane zostało do czego może prowadzić upadek moralności. Jaki wpływ ma trauma na życie człowieka. Jak  ciężko można zdobyć zaufanie i miłość takiej osoby. Wpływ intryg i kłamstw. Jak łatwo można stracić wiarę w siebie i jak trudno ją potem odbudować. Podkreślone jak ważna jest chęć posiadania czegokolwiek swojego ,kiedy nic się nie posiada.

III.  Ból… Z jednej strony pokazana miłość rodzicielska, z drugiej jak można wykorzystać swoją pozycję i uczucia traktując dzieci jako kartę przetargową. Jak dążenie do bogactwa i władzy powiązane jest z bezwzględnością i intrygami. Wpływ śmierci dziecka i związanego z tym bólu prowadzącego na skraj zdrowych zmysłów. Chęć i ukaranie morderców według zasady krew za krew.

IV. Obawa… Akcja rozgrywa się po „Królowej Ciemności”. Pokazuje obawę przed utratą Ukochanych, którzy z jakiegoś powodu się odsuwają. Jak miłość i wyobrażenie może przeistoczyć się w fanatyzm. Jak tworzy się klatki dla ludzi, których darzy się szczególnymi uczuciami – gdy zamiast pomóc „wstać” danej osobie po różnych przeżyciach, chroni się ją przed wszystkim, nie pozwalając zdobyć potrzebnej siły. Małżeństwo = Partnerstwo. Każda zbrodnia i intryga może doprowadzić do zemsty.

I cytat z niej:

„Jesteś pewien, że nie podcinasz jej skrzydeł, zamiast pomóc jej znów nauczyć się latać?”

Jedna uwaga do wpisu “Anne Bishop – "Serce Kaeleer"

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.