Cassandra Clare, Sarah Rees Brennan – "What Really Happened in Peru"

S: The Bane Chronicles, T: 1

To jest gorsze niż możesz sobie wyobrazić, kiedy grasz, wszystkie kwiatki mojej matki tracą chęć do życia i natychmiast usychają.

Seria do przeczytania po „Diabelskich maszynach” i „Darach Anioła”. Smaczek dla fanów twórczości Cassandry Clare a szczególnie wykreowanej przez nią postaci – Magnusa.

Peru to miejsce, do którego zabroniono magowi Magnusowi wracać. Sam o tym wspomina, kiedy tylko pada nazwa tego kraju. nic jednak nie wyjaśnia. Co się tam takiego wydarzyło?

Opis:

Fans of The Mortal Instruments and The Infernal Devices know that Magnus Bane is banned from Peru—and now they can find out why. One of ten adventures in The Bane Chronicles.

There are good reasons Peru is off-limits to Magnus Bane. Follow Magnus’s Peruvian escapades as he drags his fellow warlocks Ragnor Fell and Catarina Loss into trouble, learns several instruments (which he plays shockingly), dances (which he does shockingly), and disgraces his host nation by doing something unspeakable to the Nazca Lines.

https://www.goodreads.com/book/show/17334079-what-really-happened-in-peru

Moja ocena:10/10

Magnus Bane to bohater tak bardzo inny, łamiący konwencje i nieprzewidywalny, że żadna historia z jego udziałem nie może nudzić. Kroniki Bane’a są zbiorem krótszych, pełnych humoru i komizmu przygód z magiem w roli głównej. Niestety w Polsce nie zostały wydane. Za to tłumaczenia fanów na język polski możecie znaleźć w internecie.

By znaleźć odpowiedź na to tytułowe i nurtujące pytanie musicie przeczytać opowiadanie. Mogę zapewnić, że nie będziecie rozczarowani. W tej krótkie formie znalazło się wszystko, za co ja osobiście uwielbiam postać Magnusa. Humor przede wszystkim. Bycie „typem niepokornym” na drugim miejscu. Potrafi rozładowywać swoją osobą każdą sytuację.

Magnus, próbowałeś flirtować ze swoim talerzem.

Nawet w takiej historii przemycone zostały poważne tematy. Akceptacja przez bliskich i dochodzenie do siebie po ich śmierci. Radzenie sobie z samotnością, a pragnieniem miłości. 😉

Gdy ludzie umierali, było tak, jakby każda część ciebie, którą im dałeś, odchodziła wraz z nimi. Trwało to długo – odbudowywanie siebie – aż ponownie będziesz w całości, ale nie taki sam jak wcześniej.

Mamy także wątki muzyczne i związany z nim motyw z kotkiem :). Czytając historię Magnusa po prostu nie mogłam przestać się śmiać. Jest to tekst krótki, więc szybko przyswajalny a pozostawia po sobie dobry humor na dłużej. Polecam!

8 uwag do wpisu “Cassandra Clare, Sarah Rees Brennan – "What Really Happened in Peru"

  1. Hmm, juz kilka razy książki pani Clare wolaly mnie z półek Charity Shops, ale zawsze omijałam je szerokim łukiem, myśląc, że to dla młodzieży (te dziwaczne okładki!). Może jednak zmienie zdanie, skoro tak zachwalasz. Od czego radziłabyś mi zacząć?

    1. Do młodzieży są kierowane, ale pod całą otoczką fantastyczną niosą różne przesłania 😉 Jeśli już bym polecała to rozpoczęcie od Diabelskich Maszyn, akcja w XIX w. fantasy z elementami steampunku itd. No ale zależy co kto lubi 😉

  2. Pingback: Cassandra Clare, Maureen Johnson – "The Runaway Queen" | Czytam - jestem po drugiej stronie lustra

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.